Co podniknout v okolí posedu

Někdy potřebujete jenom vypnout a nic neřešit. Ale když chcete objevovat, zkoušet nové věci a nová jídla, posed U HRADU nabízí dokonalou výchozí pozici pro objevování moravskoslezské metropole a jejího okolí. Co navštívit v bezprostřední blízkosti posedu?

Slezskoostravský hrad

Pevnost, které kořeny sahají až do 13. století, slouží jako centrum kultury a umění. Na hradě i v jeho okolí probíhá nespočet kulturních a společenských akcí, jako například Majáles, Letní shakespearovské slavnosti, Jazz Open a mnoho dalších. Díky své poloze na průsečíku oblíbených cyklostezek je hrad předurčen k tomu, aby se stal vyhledávaným výletním místem nabízející návštěvníkům nejen odpočinek, ale také pohled do ostravské historie v atraktivních expozicích.

Více na webových stránkách hradu ZDE

Centrum Ostravy

Hned za řekou se nachází centrum města se spoustou kaváren, restaurací a možností vyžití. V nové radnici můžete vystoupat na věž, odkud je opět krásný výhled. A pokud vám těch výhledů ještě nestačilo, na Černé louce nedávno vyrostl nový kampus Ostravské univerzity. Katedra studií lidského pohybu má volně přístupnou střechu, kde si můžete užít výhled na celou Ostravu.

Dále za zmínku stojí například Divadlo Antonína Dvořáka, Ostravské muzeum, obchodní a zábavní centrum Forum Nová Karolina nebo i známá ulice pro noční život Stodolní. V centru také najdete spoustu skvělých podniků, jako je například kavárna Trouble Café či Cokafe, asijské bistro POKE BO nebo café bar/artclub DOCK.

Doly a železárny

Ostrava, s bohatou hornickou a železárenskou minulostí, se proměnila v moderní centrum plné kulturních, sportovních a vědeckých zařízení. Revitalizace starých dolů a železárenských objektů umožnila vznik muzeí a kulturních center, jako je Landek Park v Ostravě-Petřkovicích, který návštěvníkům nabízí pohled do života horníků a jejich práce.

Další (a pravděpodobně nejznámější) z bývalých dolů Dolní oblast Vítkovice (DOV) je centrem velkých festivalů, jako jsou Colours of Ostrava, Beats for Love a Ostrava v plamenech. V jejím areálu se nachází ikonická Bolt Tower s úchvatným výhledem na město a Beskydy, a také interaktivní vědecko-technické muzeum Velký svět techniky. V okolí Michálkovic můžete vyšlápnout na haldu Emu a obdivovat panoramatický výhled, navštívit Ostravskou zoologickou zahradu či Důl Michal, který často hostí různé kulturní události.